top of page

איך לא להרוג את הסוקולנט שלך? ואפילו לגרום לו להיראות מעולה!

עודכן: 12 באוג׳ 2019

מגדלים סוקולנטים בבית או בחוץ? ניסיתם לגדל סוקולנטים ולא צלחתם? מתעניינם בגידול ולא יודעים מאיפה להתחיל? הגעתם למקום הנכון כאן נעשה את המיטב לרכז את כל המידע כדי שהסוקולנים שלכם יראו מהממים לאורך זמן.

הסוקולנט הראשון שלי

תמיד אמרו לי שסוקולנטים הם אמידים מאוד. צמחי מדבר שיכולים לעמוד בכל תנאי מזג האוויר ללא מים ובכלל בלי הרבה תשומת לב. אבל כשקיבלתי במתנה את שלושת הסוקולנטים הראשונים שלי החלטתי להיות להם לאמא למופת ולטפל בהם כראוי! לא הסתפקתי רק בעצות מחברים ובדקתי על שיטות השקייה וטיפול דשנים ושעות שמש מומלצות.

טיפלתי והשקתי ובדקתי אותם יום ביומו כל פעם השקתי שלא יחסר להם דבר ובכל זאת 3 הצמחים המקוריים שלי לא שרדו זמן רב במיוחד.

מכיוון שקראתי עשרות מאמרים בפורומים, ופרסמתי תמונות של הצמחים שלי כדי לקבל עצות מאחרים, והרגתי לא מעט צמחים מטיפול לא נכון חשבתי שהפרק שלי עם סוקולנטים הגיע לתומו.

היום אחרי שהבנתי את הקטע אני יכולה לספר לכם שזה באמת קל ופשוט לטפל בסוקולנטים .אני סוף סוף מרגישה שאני יכול לשמור על הסוקולנטים שלי יפיפיים! מדהים לא? הצמחים שלי לא רק חיים אלא אפילו נראים מדהים!

כדי לחסוך לכם זמן רב של ניסוי ותסכול מיותר אני רוצה ללמד אתכם מנסיוני האישי כיצד לטפל בסוקולנטים שלכם בצורה הנכונה ביותר.

עכשיו ברצינות תעקבו אחרי כמה כללים פשוטים ויהיה לכם קל כיף ומגניב לגדל סוקולנטים.

הדרך הטובה ביותר להשקות סוקולנט היא להשקות את האדמה עד שהיא רטובה לגמרי ולאחר מכן לחכות עד שהקרקע מתייבשת (לגמרי) לפני השקייה שוב, "להציף ולייבש".

חשוב מאוד שלעציץ שבו הסוקולנט שתול יהיו חורי ניקוז גדולים מספיק כך שכשתשקו אותו המים יצאו בקלות ולא יכלאו בתוך העציץ. בעציצים של designpatterns דאגנו לכם גם לחורי ניקוז וגם לעציץ מתרכובת מיוחדת שסופחת עודפי מים, ומוודאה שהצמח שלכם ישאר יפה ובריא.

חשוב מאוד לחכות בסבלנות עד שהקרקע יבשה לחלוטין לפני השקייה נוספת - זה עושה את כל ההבדל. הסוקולנטים דורשים תקופת יובש קצרה כדי לעודד את שורשיהם להתפשט ולנסות למצוא מים וכך הם הופכים לחזקים יותר .חכו כמה ימים לאחר שאדמה התייבשה לגמרי וזה יעזור לסוקולנטים שלכם להיות אפילו יותר אמידים ולייצר שורשים עמוקים יותר.


וזכרו... אם אתם לא בטוחים אם להשקות או לא חכו עוד יום יומיים. יהיה הרבה יותר קל לשקם סוקולנט שלא השקו אותו מאשר צמח שהשקו אותו יותר מידי.

מקווה שעזרתי לכם! אם נהנתם מהקריאה אתם מוזמנים לעקוב אחרינו באינסטגרם ובפייסבוק

ובנוסף יש לי הפתעה (: אני מחלקת קופון הנחה לשימוש חד פעמי באתר האינטרנט של Designpatterns.co.il הקופון מיועד לאוהבי סוקולנטים וקקטוסים אמיתיים... כי מגיע לכם

קוד קופון :

CACTILOVERS📞 0504423039

3,640 צפיות2 תגובות

2 Comments


Rotem azulay
Rotem azulay
Nov 06, 2018

היי עדיה ! תודה רבה

בעיקרון אם את רוצה לתת לסוקולנטים את התנאים האופטימלים נסי להימנע מלהשאיר אותם בחוץ בגשם. במקרה שהצמחים שתולים באדמה ואין דרך להעביר אותם יש לדאוג לניקוז מירבי לפני השתילה (אנחנו משתמשים בטוף בגדלים שונים) ואם יש אפשרות, לחפות את הסוקולנטים כמה שיותר. מקווה שעזרתי 🙏

Like

Adiya Berkovich
Adiya Berkovich
Nov 06, 2018

כתבה נהדרת!! שאלה...מה קורה עם סוקולנטים שעומדים בגינה? כשיש גשם אין אפשרות "לעצור השקיה" עד שהאדמה יבשה... האם עדיף שסוקולנטים לא יהיו בחוץ, חשופים לגשם יומיומי?

Like
bottom of page