איך להשריש סוקולנטים מהעלים

עודכן ב: 12 אוג 2019


איך להשריש סוקולנטים מהעלים

אם אתם אוהבים לגדל סוקולנטים כמוני ,הדבר הכיפי והמספק ביותר הוא להצליח לגדל גינת סוקולנטים בריאה ויפה. בכדי לא לרוץ למשתלה לקנות צמחים כל הזמן למדתי איך לייחר את הסוקולנטים בעצמי. וזה? באמת פשוט וקל.

עקבו אחרי המדריך הזה ותוכלו לגדל בעצמכם יותר סוקולנטים משאי פעם חלמתם.


סוקולנטים צעירים

תלשו עלה בזהירות מהצמח הרצוי אני מעדיפה להשתמש בעלה בוגר מהחלק התחתון של הצמח מאשר עלה צעיר מהחלק העליון. כאן יש שיגידו שחייב להשתמש במספריים או בסכין לחיתוך מדוייק, אם זאת השיטה שעובדת בשבילכם נהדר. אני מעדיפה להשתמש ביידים ולהרגיש את הצמח. ממליצה גם להשתמש בעלים שנפלו או נשרו מהצמח ובתנאי שהם נראים בריאים ומתאימים.הניחו את העלה על מצע השתילה, אשר ממוקם באופן אידיאלי במקום מואר אבל לא בשמש ישירה. אין צורך לשתול את העלה אלא רק להניח אותו על המצע כי כעת ניתן לו להתייבש 3-4 ימים. הניחו לשתילים ואל תשקו אותם שלושה ימים לפחות . כן שמעתם נכון. העלה ייתיבש מעט ויכנז למצב מצוקה שבו הוא מבין שעליו לפתח בעצמו מערכת שורשים חדשה, ויתחיל להתפתח כצמח עצמאי.

לאחר 3-4 ימים יש להשקות את העלה המושרש בזהירות ובעדינות שלא להציף ולהזיז את השורשים העדינים שהחלו לצאת. קצב צמיחת השורשים משתנה בין צמח לצמח כך שגם אם לא יצאו לכם שורשים אחרי מספר ימים אל תלחצו זה יגיע

את ההשקיה ניתן לבצע באמצעות בקבוקון ספריי.